Рецепти

Нутелоти (Nuttelloti)

By  | 

// Состојки:
180 гр нутела
150 гр брашно
1 јајце
1 паковка декоративни топчиња

// Подготовка:
Во сад се замесуваат нутелата и брашното.
Се додава и јајцето и убаво се изработува смесата.
Се прават топчиња како орев. Во средината се прави вдлабнатинка и се редат на хартија за печење.
Се печат само 7 минути во загреана рерна на 170 степени.
Откако се печенки и изладени во длапката се полнат со лажиче нутела и се украсуваат по сопствен избор.
На здравје.
(Лепотица.мк)

You must be logged in to post a comment Login

Остави коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com