Лице

Каде сè треба да го нанесете коректорот?

By  | 

Коректорот за многу девојки претставува магична направа која е дел од козметичката торба и кој за само неколку секунди ги сокрива темните подочниците, подуеноста и ненаспаноста.
Но, истиот не е наменет да со употребувате само околу очите.
Откако ќе ги доведете во ред подочниците, малку од коректорот треба да нанесете малку коректор и носот и усните.
Зошто?
На тој начин ќе ја изедначите шминката, ќе изгледате посвежо и природно.
Можеби ви звучи чудно, ама пробајте го трикот и ќе се уверите дека коректорот има повеќе намени отколку што мислите.
(Лепотица.мк)

You must be logged in to post a comment Login

Остави коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com